Yanosik pokaże, gdzie zgłoszono nieoznakowany radiowóz

Możliwość komentowania Yanosik pokaże, gdzie zgłoszono nieoznakowany radiowóz została wyłączona

Policja w Polsce zyskuje kolejny powód, dla którego może nie lubić Yanosika. Aplikacja otrzymała aktulizację, w której rozszerzono funkcjonalność zgłaszania zdarzeń na drodze. Od teraz Yanosik pokaże na mapie, w którym miejscu został zgłoszony nieoznakowany radiowóz.

Zgłaszanie kontroli policji, w tym nieoznakowanych radiowozów, są dostępne w Yanosiku od dawna, ale teraz funkcja została zaktualizowana o istotny dodatek. Po zgłoszeniu nieoznakowanego radiowozu, od teraz będzie się on wyświetlać w aplikacji w formie punktu na mapie (w miejscu, gdzie dokonano zgłoszenia), a dodatkowo pojawi się powiadomienie dźwiękowe odczytywane przez lektora.

“Zadbaliśmy o odpowiednią wizualizację, która nie rozprasza kierowcy. Wystarczy rzucić okiem na belkę w aplikacji, gdzie wyświetlane jest zgłoszenie” – komentuje Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik. “W przypadku notyfikacji o nieoznakowanych [radiowozach – przyp.red.], pojawiają się tam także takie informacje jak: model auta, miejsce zgłoszenia czy konkretna odległość do tej lokalizacji. Strzałka wskaże także kierunek do danego punktu…” – dodaje.

Poza wizualnym elementem na mapie, lektor Yanosika odczyta informację o nieoznakowanym radiowozie w pobliżu z dokładnością do konkretnej ulicy czy numeru drogi. Jak podają twórcy, nowość jest już dostępna dla wszystkich użytkowników z Androidem i iOS-em – wystarczy pobrać najnowszą aktualizację.

Aplikacja Yanosik na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Kierujący karawanem miał ponad 3 promile

Możliwość komentowania Kierujący karawanem miał ponad 3 promile została wyłączona

W Chęcinach (województwo świętokrzyskie), policjanci zatrzymali 41- letniego kierującego karawanem. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. a jego kolega, siedzący na fotelu pasażera również był nietrzeźwy.

Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna informując, że widział jadący „wężykiem” karawan. Poszukując opisywanego pojazdu policjanci dotarli do jednego z zakładów pogrzebowych, gdzie zastali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 50 lat. J

uż w krótkiej rozmowie mundurowi nabrali podejrzeń co do trzeźwości pracowników zakładu. 41- latek „wydmuchał” ponad 3 promile, starszy z mężczyzn miał w swoim organizmie 2,6 promila. Pracujący na miejscu stróże prawa z Komisariatu Policji w Chęcinach bardzo szybko ustalili, że karawanem kierował młodszy z mężczyzn.

Policjanci oficjalnie tego nie potwierdzają, wiele wskazuje na to, że mężczyźni w tym stanie pojechali do szpitala po zwłoki, a zostali zauważeni, jak z nimi wracali.

41- latek stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.