Motoryzacja

Ford zawiesza produkcję w Europie

Ford  poinformował dzis (3 kwietnia), że spowodowane epidemią koronawirusa tymczasowe zawieszenie produkcji pojazdów i silników w większości europejskich zakładów koncernu potrwa co najmniej do 4 maja.

Przypomnijmy, że wcześniej Ford informował, że produkcja zostanie tymczasowo zawieszona od 19 marca na kilka tygodni w głównych europejskich zakładach Forda w Europie kontynentalnej ( m.in. w Saarlouis i Kolonii- Niemcy i w Krajowej -Rumunia) i od 23 marca w fabrykach silników w Bridgend i Dagenham w Wielkiej Brytanii.

– Ważne jest, aby dać naszym pracownikom jak najwięcej jasności co do tego, jak długo obecna sytuacja będzie się utrzymywać- stwierdził Stuart Rowley, prezes Ford of Europe.

Plany ponownego uruchomienia produkcji przez Forda zależą od rozwoju pandemii w nadchodzących tygodniach, krajowych ograniczeń w tym czasie, ograniczeń dostawców i zdolności sieci dealerów do działania.

Zarazem Ford i jego pracownicy są zaangażowani w liczne działania w całej Europie, aby pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID19), wspierając m.in. inicjatywy krajowe .

Te działania obejmują m.in. produkcję sprzętu medycznego, takiego jak maski na twarz i respiratory, dostarczanie łóżek polowych dla personelu medycznego i przekazywanie pojazdów do różnych zastosowań, w tym do dystrybucji krytycznych usług medycznych, dostaw żywności i transportu w nagłych wypadkach.

Ford podał, że oprócz zawieszenia działalności zakładów produkcyjnych, także większość innych działań Forda w Europie została wstrzymana, z wyjątkiem niewielkiej liczby działań kluczowych dla biznesu.