Samochody Elektryczne

Peugeot zwiększy zasięg samochodów elektrycznych e-208 i e-2008

Niska autonomia samochodu elektrycznego wciąż jest wymieniana jako jeden z problemów przed upowszechnieniem elektromobilności. Widzi to także marka Peugeot, który wprowadzi do modeli e-208 i e-2008 kilka ulepszeń poprawiających zasięg.

W 2024 roku Peugeot e-208 i e-2008 przejdą face lifting, ale zanim to nastąpi francuska marka przygotowała aktualizacje, które mają wydłużyć zasięg obu modeli. Aktualnie według cyklu WLTP miejski hatchback potrafi przejechać 340 km a crossover 310 km. E-208 uzyska od 15 do 22 km a e-2008 od 10 do 25 km dodatkowej autonomii. Pojazdy, które zjechały już z linii montażowej, nie skorzystają z ulepszeń ponieważ nie chodzi tu tylko o aktualizację oprogramowania. Peugeot wprowadzi zmiany do egzemplarzy produkowanych od grudnia tego roku.

Peugeot e-208 i e-2008 są napędzane tym samym silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM, który czerpie energię z akumulatora o pojemności brutto 50 kWh. Użyteczna pojemność wynosi 46,2 kWh. Peugeot wprowadzi ulepszenia do przekładni pojazdów, aby uzyskać bardziej optymalną pracę silnika. W samochodach znajdzie się również nowy czujnik wilgotności i nowa wersja oprogramowania sterującego klimatyzacją. Zmiany wpłyną na wydajniejsze zarządzanie ogrzewaniem kabiny.

Poprawki przyniosą korzyści zwłaszcza w chłodniejsze dni, kiedy spadek autonomii jest znacznie bardziej zauważalny niż przy wysokich temperaturach. W zależności od wersji, producent spod znaku lwa zastosuje również opony o niskich oporach toczenia, które przyczynią się do zmniejszenia zużycia energii.