Dane Techniczne Volkswagen Golf,  Historia koncernu Volkswagen

Kilka słów o Volkswagen Golf 4

Witam,

Chciałbym przedstawić kilka faktów o samochodzie Volkswagen Golf 4, a tym samym przybliżyć go nieco czytelnikom. Volkswagen Golf jest kompaktowym niemieckim samochodem z segmentu C. Następcą bardzo popularnego samochodu jakim niewątpliwie jest Volkswagen Golf 3. Produkowany był w latach 1997-2003. Wychodził w wersji 3 drzwiowej, 5 drzwiowej. Ciekawostka jest, że wersja sedan jest sub marką Golfa generacji 4 i została nazwana Volkswagen Bora. Jego niemiecki rodowód świadczy o tym, że za całkiem rozsądne pieniądze otrzymujemy bardzo dobrej klasy samochód. Ów model wychodził również w wersji kombi. Jako ciekawostkę mogę podać, że był produkowany aż do 2006 roku. Istniał więc okres czasu, w którym praktycznie przez trzy lata Volkswagen produkował dwie generacje jednego samochodu. Niżej zdjęcie typowego Golfa 4 generacji w wersji 5 drzwiowej:

Jak widać Golf IV ma bardzo ciekawą linię nadwozia. Wersja trzydrzwiowa ma bardziej agresywny i sportowy charakter. Niewątpliwym sukcesem ów samochodu jest właśnie szeroki asortyment linii nadwozia, oraz gammy silników. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Wersja pięciodrzwiowa z powodzeniem znajdzie zastosowanie jako średniej wielkości miejski samochód. Jest na tyle przestronny, że z powodzeniem czujemy się komfortowo, a na tyle nieduży, że łatwo znajdziemy miejsce na parkingu. Z powodzeniem również nadaje się jako samochód dla młodego małżeństwa. Wersja trzydrzwiowa mimo swoich identycznych wymiarów sprawia wrażenie smuklejszej. Dlatego częściej jest wybierana przez młodszą grupę kierowców. Dla nich priorytetem nie jest miejsce. Z kolei dla osób szukających samochodu z większym bagażnikiem przygotowana została wersja o nazwie Bora. Praktycznie poza trochę inną linią nadwozia (sedan), to w dalszym ciągu Golf IV. Spotkać również można bardzo często Golfa 4 generacji jako kombi. Zaletą ów samochodu jest to, że przy mimo stosunkowo średnich wymiarach otrzymujemy już całkiem sensowną pojemność. Docenią to wszyscy, którzy od czasu do czasu muszą przewieźć jakiś większy bagaż.

Reasumując. Volkswagen Golf 4 jest bardzo fajnym samochodem, kierowany do bardzo szerokiej grupy klientów. Moc odmian sprawia, że możemy dopasować i zakupić taki samochód o jaki nam dokładnie chodzi. W następnym wpisie postaram się przybliżyć gammę silników jakie były montowane w tym modelu.