Motoryzacja

Nowa Dacia Duster odnosi takie sukcesy, że Skoda podąży śladem rumuńskiej marki

Nowa Dacia Duster i Dacia Sandero odniosły taki sukces, że zaczyna to budzić zazdrość u Niemców. Koncern Volkswagen zamierza znacząco zmienić strategię produktową i dokonać wyraźnego podziału marek. Skoda będzie w grupie odpowiednikiem Dacii w koncernie Renault.

Nowa Dacia Duster stała się najlepiej sprzedającym modelem w Polsce dla rynku osobowego. Samochód ten wygrywa dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny. Teraz tą drogą ma iść Skoda, która obecnie niewiele różni się od Volkswagena. Z ofery Skody mając więc zniknąć luksusowe dodatki i lepsze wersje. Producent rozważa też zmiany w procesie produkcji i wykorzystywanie większej ilości tańszych materiałów.

Skoda będzie kierowana na rynki wschodnie, z prostym wykończeniem i bez możliwości zamawiania drogich opcji. Nie będzie już skórzanej tapicerki Alcantara czy napędu na cztery koła. Volkswagen nie ukrywa, że bezpośrednią motywacją do tych zmian jest właśnie sukces francuskiego pomysłu na Dacię oraz odpływ klientów od Volkswagena do Skody, co stało się przyczyną napięć w koncernie.

Gama produktowa Skody znacząco się nie zmieni, ale nowe samochody będą sprzedawane według zmienionej filozofii – zapowiedział Michael Jost z grupy Volkswagen.

źródło: iCarros

Możliwość komentowania Nowa Dacia Duster odnosi takie sukcesy, że Skoda podąży śladem rumuńskiej marki została wyłączona